Mistrovství světa a první podzimní Liga Vysočiny

Letos jsme, už tradičně, vyrazili na Mistroství světa, které se letos konalo ve Švédsku. Mimo povzbuzování českých závodníku a obdivování síly skandinávských a švýcarskéhých běžců, jsme měli možnost zazávodit si v terénech téměř stejných jako účástníci MS. Čekali nás jak běžecky, tak i mapově těžké terény. Za zmínku stojí první etapa, kdy nás čekal sprint, který se ovšem z většiny běžel na plotnách v okolí města Strömstad. Ostatní etapy nás čekaly krásné lesní terény plné kamenných ploten, bažin a borůvčí. Samozřejmě nás limitovala nevyběhanost v těchto terénech, takže jsme žádných oslnivých výsledků nedosáhli (ne že by to od nás někdo čekal), ale hlavně že jsme si závody užili. Závody dle mého potvrzují slova Šédi (Jan Šedivý), že tohle nemá s kontinentálním orienťákem nic co do činění, prostě totální divočina (ale krásná divočina).
První víkend v září se naplno rozjela podzimní část Ligy Vysočiny. Závod byl uspořádán v terénech v okolí Řásné, ale kdo čekal „letecký“ terén jako na loňských štafetách, tak byl nemile překvapen. Samozřejmě běžet se dalo velmi rychle, ale bez perfektního držení směru se v zápětí udělala chyba. Z výsledků: Ingeborg K. úspěšně absolovala svůj první závod bez fáborků v Česku (první zkušenosti bez fáborků nasbírala během MS ve Švédsku), což je vždy úspěch. V D10N byla druhá Jolana J.. Konkurenci zníčila Zuzka S. v D12, když vyhrála o 5 a půl minuty. Solidně zaběhla Hanka, která se umístila na pátem místě v D21C. D35 byla znovu naše velmi silná kategorie, když v prvních 7 byl náš klub 4. zastoupen (1. Danka N., 3. Lenka K., 5. Katka M., 7. Jana D.). V hlavní mužské kategorii byl velký souboj o našeho nejlepšího zástupce, nakonec nejlepší byl Jeroným K. (7.), ale jen pouhých 16 vteřin ze ním byl na osmém místě Jirka D. Skvělou premiéru mimo kategorii P má za sebou Marek Kovačič, když za sebou v H45 nechal všechny ostatní soupeře z klubu a v celkovém pořadí si doběhl pro 6. místo, jen tak dál.