OOcup

Další prázdninové závody, kterých se učástní část našeho klubu (Kameničtí + Martina Val.) je slovinský OOcup. I když letošní OOcup není zcela slovinský, neboť první etapa byla uspořádána v Rakousku u města Villach a další dvě etapy se budou konat v Itálii a až konečné dvě etapy se poběží na slovinském území. Etapa číslo jedna se běžela v lese s mnoha teréními detaily. Viditelnost byla vcelku pěkná, ovšem běh výrazně stížen kameny a množstvím srázů. Výsledkově se jako vždy nejlépe daří Lence K. (11.) a Radanovi K. (který se odhodlal dokonce k Ultimate trati). Ingeborg se také dařilo v kategorii W10-shadowed, když ji jen těsně utekla bedna. Eliťáci Jeroným s Tobiášem ztratili „jenom“ okolo hodiny na vítězného Jana Procházku. Martina, běžící také Ultimate, se také moc nedařilo, když prohrála v prestižním souboji s Radanem K. Mapa kategorie Ultimate je v mapovém archivu.

Druhá etapa byla v pokynech popsána jako kamenné bludiště. Opravdu tomu tak bylo a některým z nás se v bludišti přílíš nezadařilo. Jako obvykle se dařilo Lence K., která si doběhla pro 6. místo a Ingeborg, která znovu těsně nestačila na bednu.  Chuť si po nezdaru spravila i Martina V., která se umístila na 15. místě, ale hlavně porazila Radana K. o 10 minut (ten ovšem se svým výkonem nebyl vůbec spokojen). Tobiáš v elitě předvedl, že ne vždy jsou důležité rychlé nohy a doběhl si pro krásné 30. místo a vytvořil si obrovský náskok necelých 30 minut na Jeronýma v elitní kategorii (tomu se dařilo ještě méně než Radanovi a po závodě plném chyb byl rád, že nebyl poslední).

Třetí etapa se znovu uskutečnila v Itálii u krásného jezera Fusine. Delší kategorie se znovu podívaly do prostoru druhé etapy (mužská elita proběhla téměř celou oblast E2), kratší kategorie byly vedeny pouze do více běžeckého prostoru. I zde ovšem chvílemi čekaly na závodníky těžší kamenné pasáže. Našim členům se v třetí etapě příliš nedařilo. Radan se po chybě na jedničku dokázal se zbytkem závodu popasovat se ctí a skončil na 10. místě. Lenka udělala velikou chybu, což ji odsunulo na její poměry na nepříliš dobré desáté místo. Martina kvůli problémům s kolenem svůj závod spíše obešla, ale i tak se vyhnula poslednímu místu. V elitě se na Tobiášovi, po skoro roční pauze od tréninku a závodění, projevila únava, přesto se závodem popral a porazil ještě mnoho závodníků. Jeroným se vyvaroval větších chyb, ale i u něho se projevila únava, takže z toho bylo až 39. místo.

Poslední dvě etapy se odehrály na Sořiské planině a jednalo se znovu o velmi zajímavé etapy. Čtvrtá etapa se běžela převážně v otevřeném terénu ve velkých kopcích s čímž řada lidí měla problém, neboť do kopce měli problém běžet a z kopce se báli. Tato etapa však znamala konec závodění pro Tobiáše, který si v závodě prošlápl koleno a další den již nedokázal běžet, a pro Martinu, u níž byl problém také koleno, které ji stále bolí. Přesto oba 4. etapu doběhli, Tobiáš si doběhl pro 46. místo a Martina se umístila na 14. místě. Radanovi se příliš nedařilo a skončil 11. Jeroným znovu s chybami, ale s lepším běžeckým výkonem, doběhl 40. Lence se jako obvykle dařilo a nakonec ji patřilo 6. místo. Pátá etapa se znovu běžela v lese, který byl plný závrtů a srázů. Zbylí členové klubu se se závěrečnou etapou nějak poprali a závod dokončili. Což hlavně pro Radana bylo hlavním cílem, neboť závodníci kategorie Ultimate si za zvládnutí všech etap mohli dojít pro tričko, které tento úspěch dokazuje. Skvěle zaběhla Lenka, která si připsala umístění na bedně za druhé místo. V celkovém pořadí stojí za zmínku pouze 4. místo Lenky, pro Radana s Jeronýmem byl úspěch absolování závodů.