ŽB Čechy Chvojkovský mlýn

Dvěma závody pokračoval žebříček B-Čechy (5. a 6. kolo). V okolí rekreačního střediska Chvojkovský mlýn (mezi obcemi Podbořánky a Žihle) ho připravili pořadatelé z Komety Kralovice a OK Rakovník.

Po oba dny startovalo téměř 1300 závodníků, včetně tří z našeho oddílu (Břeťa, Dáda, Šimon). Tratě byly postaveny v terénu, který byl mírně zvlněný, místy byly rýhy, zářezy a meliorace, byl tam převážně velmi dobře průběžný les s pasážemi hustníků, s množstvím těžebních průseků, ojediněle se tam nacházely bažiny (především v závěrečné pasáži obou dnů).

Po třech hodinách cesty jsme dorazili na shromaždiště, po jehož celé ploše se našlo jen pár míst, kde nebyla voda (boty mokré již po dvou minutách na shromaždišti). Postavili jsme stan a chystali se do lesa, když v tom jsem zjistil, že jsem si vzal boty mojí sestry, které vypadají úplně stejně, akorát jsou o dvě čísla menší a nohu do nich prostě nenacpu. Ale měl jsem obrovské štěstí, že díky obětavým spoluběžcům z OK Jihlava se mi do rukou dostaly právě zakoupené, úplně nové boty, tak ať je prej rozběhnu. Ještě jednou moc a moc děkuji. 🙂 Aby toho nebylo málo začala mě bolet hlava a žaludek. Nakonec jsem si po protrpěném závodě doběhl pro čtvrté místo. A aby té smůly nebylo pro náš oddíl málo! Dádu Stoklasovou opět rozbolel již dlouho léčený kotník, ale doběhla si pro pěkné 25. místo v D16B. Břetislav Wurzel obsadil pěkné čtrnácté místo (H55B). mapy zde

V neděli se běžela ve stejném terénu krátká trať. Počasí bylo proměnlivé, chvíli svítilo sluníčko, poslední závodníci pak zažili v lese přeháňku. Ukázalo se, že jsme si už snad všechnu smůlu vybrali už v sobotu (dokonce jsme našli i dvě geocashe). Šimon, přestože v lese nechal na chybách dvě minuty, doběhl na prvním místě, které mu zůstalo až do vyhlášení, a pojistil si tak vedení v béčkovém žebříčku (H14B). Dáda po podařeném závodě doběhla na krásném 20. místě. Břeťa skončil šestnáctý. mapy zde

Závody to byly pěkné. Jednodušší terén (ale krásný les s borůvčím) plně vyhovoval nárokům na žebříček B, centrum bylo plné služeb (catering, o-prodejci), organizace fungovala bez problémů. Dva malé kluby ukázaly, že umí připravit závody na velmi dobré úrovni.