40 let klubu

Psal se rok 1984, kdy Jirka Hruška se svými kamarády a přáteli dosáhl založení oddílu orientačního běhu při TJ Sokol Nové Město na Moravě.
V roce 1990 jsme byli první, kdo se z TJ vyčlenil a založili jsme samostatný Sportovní klub Orientační sporty Nové Město na Moravě.
Od založení prošly naším klubem desítky nebo spíš už stovky členů. Někteří z nich jsou našemu klubu a sportu věrni dodnes, jiní hájí barvy konkurenčních klubů v místech svých studií nebo nových bydlišť, další pouze nostalgicky vzpomínájí na bezvadné zážitky, které s orienťákem prožili a někteří možná zapomněli.
Někteří dosáhli medailových úspěchů na republikových i světových mistrovstvích, jiní si běhají na výkonnostní úrovni a další jenom příležitostně a pro radost.
A protože čtyřicítka je už pěkný věk jak v životě každého z nás, tak i v existenci klubu, patří se takové výročí oslavit.
Oslava proběhla v sobotu 16. března v chatě Kästle na Cihelně – a myslím, že se povedla.
Na úvod si většina zúčastněných zaběhla orienťáček (většina na historické mapě z roku 1981!) který nám připravila Lenka K. a potom už byl čas na povídání, na test historických znalostí a opět na povídání s těmi, kteří jsou nám trvale věrní, ale i s těmi, které vídáme jen občas.