Sezona 2023

Aktivity klubu v roce 2023 podpořilo Město Nové Město na Moravě

Rok 2023 je za námi a tak přichází čas na malé ohlédnutí.

21. října jsme uspořádali v Odranci závod oblastního žebříčku, kterého se zúčastnilo 624 závodníků. Velké poděkování patří hlavním organizátorům – rodině Kamenických – Lence za ředitelování, Radanovi a Jerrymu za stavbu tratí. A pak také všem členům klubu, kteří pomohli s organizací povedeného závodu za krásného podzimního počasí.

A nyní k našim sportovním výsledkům:

V mládežnických kategoriích se výbornými výsledky předvedla Tereza Ester Kamenická.
Na mistrovství republiky na krátké trati obsadila skvělé 3. místo, na MČR v nočním 6. místo a v rámci hostování v klubu LPU získala dvě 3. místa na MČR štafet a klubů.

V celkovém hodnocení žebříčku A obsadila 18. místo a zajistila si licenci A pro další rok.

Oblastních závodů žebříčku Ligy Vysočiny během jara a podzimu se zúčastňovalo tu více, tu méně členů našeho klubu. Pochvalu za výsledky v žákovských kategoriích zaslouží Anežka Voráčková a Justýna Drápová, které si svými umístěními v konečném žebříčku vyběhly licenci B pro další rok.

V Žebříčku B – Čechy se potřebného množství závodů zúčastnil pouze Břeťa Wurzel, který v kategorii H60 obsadil 3. místo. A pouze jako jediný veterán se zúčastnil víkendu Veteránského MČR jednotlivců v okolí Liberce.

Za velmi vydařenou akci, lze považovat účast na MČR štafet a družstev, kde jsme postavili v sobotu 6 štafet a v neděli 3 družstva. Nejlepšího výsledku dosáhly veteránky ve štafetě, kde obsadily 4. místo – Lenka K., Danka N, Lenka V.

5 našich veteránů – Jana a Jirka Dvořáčkovi, Danka a Pavel Nechaničtí a Jarda Sláma se zúčastnili v srpnu Veteránského mistrovství světa na Slovensku, v okolí Košic. Zde se drželi hesla „není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“ a užili si atmosféru těchto závodů.

-danka-