Štafety a družstva, chyby i medaile

Tradiční vrchol orienťácké sezóny . Mistrovství republiky a štafet jsme letos měli (podbně jako MČR na krátké trati) doslova za humny. O víkendu14. – 15. října tyto závody uspořádal LPU v Krouně. I proto jsme se letos účastnili ve vysokém počtu.

Sobotní závod štafet stavěl stále tak trochu „náš“ Šimon Mareček. Ale opravdu to nebyla žádná výhoda. Většina z nás si neodpustila chybky hned na začátku trati.
Asi i díky tomu zůstala štafeta našich veteránek Lenka K., Danka N a Lenka V. těsně za obhajobou loňské medaile a doběhla 4. Poměrně vysoké ambice měly i obě štafety veteránů v H165. Bohužel štafeta Tomáš Z., Jirka H. a Jirka D. doplatila na školáckou chybu Jirky H. – když si v cíli nevyčetl svůj čip a přišla tak o solidní umístění v prvé patnáctce. K obdobnému umístění měla nakročeno i štafeta Michal V., Radan K. a Břeťa W. Břeťa však na posledním úseku „zakopl o bludný kořen“ a předvedeným výkonem se chlubit nebude.
V kategorii D12 svým pěkným výsledke přispěla Anežka Voráčková k 9. místu štafety Vysočiny.
A to nejlepší nakonec – Tereza Ester Kamenická hostující pro štafetové závody v LPU si se svými kolegyněmi přes nepovedený výkon doběhla pro bronz!

A pro bronz si doběhla po skvělém výkonu na 2. úseku i v nedělním závodě družstev. (dorost a dospělí 7-členná družstva, veteráni 5- členná a oblastní výběry žactva 8-členná). Velmi dobře běžela veteránská štafeta DH275 – Jirka H., Lenka K., Radan K., Danka N. a Michal V., když obsadila 9. místo, solidní je i 19. místo v DH225 pro družstvo ve složení Tomáš Z., Lenka V., Pavel N., Jitka J. a Jirka D.
V žákovských družsvech Vysočiny startovaly Anežka Voráčková – její družstvo skončilo 19. a Eva Dvořáčková, jejíž družstvo bylo bohužel Disk. Kompletní výsledky na ORIS