Skvělá Ingeborg

Uplynulo dlouhých pět let od medailových úspěchů Šimona Marečka a Kláry Nechanické a od té doby náš klub marně čekal na další medailový úspěch na některém z Mistrovství ČR v orientačním běhu. Až do neděle 18.září, kdy na Blatkách zaběhla skvělý závod Tereza Ester Kamenická.

Mistrovství ČR na krátké trati uspořádal klub První brněnská (PBM) v našem „rajónu“ s centrem na Blatkách, v orientačně panenských terénech, kde poslední mapa vznikla v roce 1982.
V sobotu se běžela kvalifikace. V kategorii D16 využilo právo startu více než 90 závodnic, rozdělených do tří rozběhů. Do finále A z každého postupovalo pouze 6 nejlepších. Tereza „nafasovala“ nejsilnější rozběh, ale po drobných chybách v úvodu trati se vyhecovala k výbornému výkonu a z 5. místa dosáhla svého cíle, postupu do A-finále.
To odstartovalo v neděli po dvanácté hodině. Z 18 závodnic Tereza startovala jako pátá a už po doběhu do cíle bylo zřejmé, že přes minutovou chybku hned na druhé kontrole, má zaděláno na krásný výsledek. Usadila se na první příčce, ze kterého ji sesadila o pouhých 17 sekund až pozdější vítězka Viktorie Vyziblová ze Sportcentra Jičín. Potom už se podle mezičasů čekalo pouze na doběh největší favoritky, medailistky z ME dorostu, jihlavské závodnice Hanky Vítkové. Ta se na poslední kontrole objevila s jednosekundovou ztrátou na Terezu, ale díky svým atletickým dispozicím na dlouhém doběhu pořadí otočila a vybojovala stříbrnou medaili o pouhou vteřinu před Ingeborg. I tak je bronzová medaile skvělým úspěchem mladé novoměstské závodnice.