Pěkně zostra…

…odstartovala během uplynulého víkendu jarní O-sezóna. Na programu jsme měli hned prvé tři závody Ligy Vysočiny. K tomu se běželo Mistrovství a Vetereniáda ČR v nočním OB a první ze závodů zařazených do Českého poháru a žebříčku A.

Liga Vysočiny:
Sobota 15.4. dopoledne CTB, middle – pěkný závod ve skalnatém terénu na okraji města Chotěboř. Závod absolvovalo 26 našich závodníků. A jak už to tak chodí, se střídavými úspěchy. Vybojovat zlato se nikomu z nás nepovedlo, ale pochvalu zaslouží Marie Přibylová (D10), Eva Dvořáčková (D14) a Lenka Voráčková (D35) za druhá místa, stejně tak jako Matyáš Glier za bronz v kategorii H10.

Sobota 15.4. odpoledne JHB, Mistrovství Vysočiny ve sprintu – závod na okraji centra Havlíčkova Brodu a v „ošklivém“ svahu nad rybníky Hastrman a Rantejch. Na startu 21 novoměšťáků. Tentokrát se nám dařilo už méně, když jediné dva medailové úspěchy zaznamenali Matyáš Glier (2. místo H10) a Jirka Dvořáček (3.místo H45).

Neděle 16.4. CHT, middle v okolí obce Bítovany – na startu 20 novoměstských závodníků. Vítězství v D35 vybojovala Lenka Voráčková, druhá místa přidali Matyáš Glier (H10) a Tomáš (H18) + Jirka (H45) Dvořáčkovi.

Mistrovství ČR a Vetereniáda ČR v nočním OB Sobota 15.4. SLA
Závod uspořádal SK OB Slaný ve velmi těžkém skalnatém terénu. Krásné centrum závodu se nacházelo v areálu psychiatrické léčebny v obci Petrohrad.
Právo startu v mistrovském závodě měla z našeho klubu pouze Tereza Ester Kamenická (D16). Při své premiéře v individuálním mistrovském závodě si vedla naprosto famózně! Mezi 63 startujícími vybojovala skvělé 6. místo, když od zisku medaile ji dělilo pouhých 65 vteřin. Úspěšnou misi potom doplnila Lenka Kamenická ziskem veteránského titulu v kategorii D50 a Radan K. 4. místem v H60.

Český pohár a žebříček A middle Neděle 16.4. SLA
Závod měl centrum ve stejném areálu a běželo se víceméně i ve stejném prostoru jako v noci. Opět náročný terén s těžkou podložkou, s množstvím kamenů rozmanité velikosti a z toho plynoucí obtížně zvládnutelnou generalizací mapy. Výsledkově jsme zaostali za sobotou. Tereza Ester tentokrát vyrobila pár chyb, které ji stály umístění v prvé desítce a bylo z toho až 33. místo. Lenka doběhla v D50 3. a Radan v H60 5.