Prázdniny

Ač se to z příspěvků na této naší webové stránce nezdá 🙁 , aktivity jsme vyvíjeli i v průběhu končících prázdnin.
Poté, co řada z nás sledovala přímo na místě závody Mistrovství světa (Doksy a okolí), nastalo období vícedenních závodů.
Na pětidenních „Bohemia Orienteering“ nás reprezentovala 11-členná skupina. V celkových výsledcích byl nejúspěšnější Tomáš Zrník (4. místo v H50A) a také dva naši zástupci v kategorii H18B – 1. místo Jan Přibyl, 3. místo Jakub Dvořáček – což by byl super úspěch, pokud by v této kategorii nedoběhli pouze 3 závodníci.
Ve stejném termínu „Kamenický family“ startovala na kouzelných šestidenních závodech Swiss O-week. Závody tentokrát hostilo horské městečko Arosa a opět se jednalo o nezapomenutelné zážitky z běhání v otevřených alpských terénech v nadmořské výšce nad 2000 m. Lenka v silné konkurenci D50 atakovala čelná umístění, na bednu to ale vyšlo pouze v prvé etapě. Celkově skončila 8. Velmi dobře si vedla Tereza Ester – celkově 16. Pochvalu zaslouží i Jeroným – ne za to, že běhá v turnovském dresu, ale za to, že v silné konkurenci elitní mužské kategorie se pohyboval před polovinou výsledkových listin – celkově 28.
Na začátku srpna část „Dvořáček family“ startovala na třídenních „Orienteering Adventure“ ve terénech Adršpašských a Teplických skal. Ve výsledcích se sice výrazněji neprosadili, ale skalnaté terény si zajisté užili.
Pro změnu „Voráček family“ si užívala skály v okolí obce Kacanovy na tradičních třídenních závodech „Pěkné prázdniny s OB v Českém ráji“. Krásně se s náročnými tratěmi poprala Anežka – 9. místo v D10. Ještě lépe závodili její rodiče – jak Lenka v D35, tak i Michal v H40 – vybojovali krásná 2. místa.
Poslední prázdninový (prodloužený) víkend patřil Ceně Východních Čech (za našimi humny v Pusté Rybné) – všechny etapy běžela pouze Adéla Zrníková, která si vybrala „správnou“ kategorii a zvítězila v D21C. Krásně zaběhl Honza Nechanický (sice v dresu TBM) – 3. místo v hlavní mužské kategorii.
Na závodech Interkompas (Staré Město pod Landštejnem) startovalo nakonec pouze 8 našich závodníků. Díru do světa jsme sice neudělali, ale jak 10. místa Terezy Ester Kamenické v D14 a Adama Červinky v H14, tak i 5. a 6. místo v D45A (Danka N. a Lenka K.), jakož i 4. místo v D45B (Jitka J.) si zaslouží pochvalu. Neztratili se ani naši odchovanci v hlavních kategoriích – Klára N. 10. místo v D21A a především Jeroným K., který zvítězil v silně obsazené kategorii H21A.